Krüptovaluuta tegevusluba Eestis

Navigatsioon krüptoraha õiguslikus ja regulatiivses raamistikus Eestis koos BBCTallinnaga

KontaktRaamatupidamine

Krüpto

Pakume abi krüptovaluuta (virtuaalvaluuta) tegevusluba saamisel Eestis. Pakume ka muid seotud teenuseid teie ettevõttele, näiteks AML, dokumentide koostamine, riskianalüüs jne.

Info

2017. aastal võeti vastu rahapesu ja terrorismi tõkestamise seadus. Selles seaduses täpsustati “virtuaalse väärtuse” mõiste seadusandlikke väljakutseid ning kehtestati meetmed krüptoraha börside ja börside reguleerimiseks. Lisaks võimaldas see seadus tegutseda käibe (kauplemine, investeerimine ja vahetamine) krüptovaluutaväärtuste seaduslikul alusel litsentsi alusel.

Selle seaduse alusel peavad ettevõtted, kes pakuvad klientidele virtuaalsete väärtuste, näiteks krüptoraha, ülekandmise ja säilitamise, vahetamise ja ringluse teenust, saama Eesti Finantsinspektsiooni poolt väljastatud erilitsentsi.
Litsentsi saab taotleda kahte liiki:

  • Virtuaalvaluuta rahakoti teenuse osutamine
  • Virtuaalvaluuta fiatvaluuta vastu vahetamise teenuse osutamine.

Võimalik on saada kaks litsentsi, mille jaoks täidetakse kummalegi eraldi taotlus.

Info

Tegevusluba saamise info

Tegevusluba saamiseks on kõigepealt vaja kehtestada ettevõtte sise-eeskirjad, töötada välja KYC/AML-poliitika ning analüüsida nii klientide kui ka teenusepakkuja tegevusega seotud riske. Need eeskirjad peavad vastama rahapesu ja terrorismi rahastamise seaduse ettenähtud direktiivile nii Euroopa õigusaktide kui ka Eesti Finantsinspektsiooni seisukohast.

Kui dokumendid on koostatud ja kliendiga kokku lepitud, esitatakse taotlus Finantsinspektsioonile. Taotluse läbivaatamise tähtaeg on kuni 120 kalendripäeva alates taotluse esitamise kuupäevast. Mõnel juhul võib seda tähtaega pikendada. Taotluse esitamisel tuleb tasuda tegevuslubatasu 10 000 eurot. BBCTallinn abistab teid nende tegevuslubade saamisel teie ettevõttele.

Ettevõtte registreerimine Eestis, krüptoraha tegevusluba saamiseks

Tegevusluba saamise protsessi alustamiseks tuleb kõigepealt registreerida Eestis ettevõte, mille tegevusala on seotud krüptovaluutaga. Lisateavet ettevõtte avamise kohta Eestis saate lugeda meie veebilehelt. BBCTallinna spetsialistid aitavad teil koostada ettevõtte avamiseks vajaliku dokumendipaketi nii isikliku visiidi käigus kui ka eemalt.

Liituge BBCTallinnaga ja võtame teie ettevõtte uutesse kõrgustesse.

Võtke ühendust juba täna, et broneerida konsultatsioon ja saada individuaalne hinnapakkumine!

Kontakt